Klaudia Kobylańska – blog historyczny

11 lutego 2015

Książka na luty: „Elżbieta i Robert Dudley”

Opublikowano: 11.02.2015, 18:56

Rewelacyjna! To właśnie pomyslałam po przeczytaniu ostatniej strony tej książki. Niezwykle ciekawa i w lekki sposób napisana biografia Elżbiety I, która opisuje jej związek z mężczyzną, który stał przy jej boku przez całe życie. 

elzbieta-i-robert-dudley-prawdziwa-historia-krolowej-dziewicy-i-mezczyzny-ktorego-kochalaWydano całą masę książek poświęconych Glorianie, jednak niewiele czyta się tak przyjemnie jak tytuł, który ukazał się dzięki wydawnictwu Astra. Co najważniejsze jednak, książka ta porusza temat roli, jaką pełnił w życiu Elżbiety Robert Dudley. Rola ta była często umniejszana, często Roberta widziano jako pupila Elżbiety, kolejne zwierzątko w jej kolekcji, które nie miało prawa głosu. Autorka „Elżbiety Roberta Dudleya” ukazuje tę historię inaczej i pokazuje swoim czytelnikom, jak wielki wpływ miała obecność Roberta na decyzje podejmowane przez królową

Królowie zawsze mieli swoje ulubienice – kobiety, które rozpieszczali, którym dawali drobie podarki i które często wzbudzały zgorszenie wśród obserwatorów. Królowa posiadająca faworyta budziła jeszcze większe zgorszenie oraz całą masę plotek. Jednym z głównych pytań dotyczących życia Elżbiety I będzie kwestia jej dziewictwa. Czy sypiała ona z Robertem Dudleyem? Czy zaryzykowałaby tak wiele dla mężczyzny, którego kochała? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie zdobędziemy, ale każdy może się nad tym zastanowić i wyciągnąć swoje własne wnioski.

Zapraszam do recenzji, a następnie do lektury :)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.