Klaudia Kobylańska – blog historyczny

18 lutego 2015

Ubierz się jak Maria Stuart!

Opublikowano: 18.02.2015, 10:12

Jakiś czas temu pisałam o tym, dlaczego nie warto traktować hitowego serialu „Reign” jako źródło historycznej informacji… właściwie jakiejkolwiek. Jedną z najbardziej mnie dziwiących kwestii w serialu są stroje, w które przyodziane są piękne aktorki. Wyglądają nowocześnie, prawda?

Suknia ślubna Marii StuartNo cóż, ostatnio znalazłam bardzo ciekawą stronę internetową, na której możecie zobaczyć, skąd wzięły się te przedziwne jak na średniowiecze kostiumy. Mało tego – jeśli jesteście gotowi wyłożyć pewną sumkę pieniędzy i chcecie wyglądać jak „francuska królowa”, to znajdziecie tu również odnośniki do stron, gdzie możecie zakupić sukienki, kolczyki, czy kolie, które miały na sobie serialowe bohaterki. Zapraszam tutaj.

Jednym z moich osobistych faworytów jest suknia księżniczki Klaudii z drugiego sezonu serialu (projektu Oscara de la Renty – czy wiedział, że projektuje średniowieczne stroje?), która wygląda, jak idealna sukienka na kinseniere. Tyle różu! Możecie zobaczyć ją tutaj.

Suknie i biżuteria prosto z wybiegów najlepszych projektantów mody, to coś, czego nie rozumiem i nie widzę powodu, dla którego takie właśnie stroje zostały wybrane przez producentów serialu „Reign”. Historyków i kostiumologów wkurza, no ale widz chociaż popatrzyć ma na co 😉

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.